Olimpiady Specjalne
Olimpiady Specjalne Polska to stowarzyszenie sportowe dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, które od lat organizuje zawody sportowe umożliwiając takim osobom udział w rywalizacji sportowej.
Jedną z podstawowych zasad olimpiad specjalnych jest zasada równych szans, która polega na tym, iż daje szansę zwycięstwa każdemu zawodnikowi, niezależnie od poziomu jego sprawności fizycznej.
Dlatego też dla każdego zawodnika jest medal i miejsce na podium.
Ponad trzydzieści lat temu Eunice Kennedy Shriver podjęła się stworzenia międzynarodowej organizacji sportowej osób z niepełnosprawnością intelektualną. Dzięki tej organizacji ci, których świat nauki uznał za niezdolnych do udziału w rywalizacji sportowej, mogą brać udział w zawodach, przeżywając radość i dumę ze swoich sportowych osiągnąć.
Idea Special Olympics dotarła do Polski w połowie lat 80 – tych i przyjęta została z wielkim entuzjazmem szczególnie przez środowiska na co dzień pracujące z osobami z niepełnosprawnością intelektualną.
W szkole działa sekcja „Trzynastka” kierowana przez mgr Agnieszkę Szewczyk.
W 2014r. spektakularny sukces osiągnęła zawodniczka naszej sekcji – Agnieszka Boguszewska, która zdobyła w grze pojedynczej badmintona złoty medal na X Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach OS w Bydgoszczy i srebrny na Europejskich Letnich Igrzyskach OS w Antwerpii. Na tych samych zawodach Agnieszka zdobyła także złote medale w grze podwójnej.
