Samorząd Uczniowski

W roku szkolnym 2017/18 przewodniczącą Samorządu jest Daria z klasy VIIa.

s1

 

 

 

 

 

 

 

Działalność Samorządu Uczniowskiego zapisana jest w Statucie Szkoły i program przez niego realizowany jest zgodny z założonymi zadaniami wychowawczymi szkoły.

We wrześniu każdego roku odbywa się walne zgromadzenie SU. Wybierany jest wtedy przewodniczący i jego zastępcy. Ustalany jest skład komisji a także opracowywany jest program działania na bieżący rok szkolny.

Stałe, coroczne punkty działalności Samorządu Uczniowskiego to:

  • patronat nad akcją „Sprzątanie świata”
  • organizacja ślubowania pierwszoklasistów
  • współpraca przy organizacji Dni Otwartych Szkoły
  • organizowanie zabawy andrzejkowej i karnawałowej
  • organizowanie szkolnych mikołajek i walentynek
  • prowadzenie loterii fantowych
  • wydawanie gazetki szkolnej
  • organizowanie biwaków
  • organizowanie i monitorowanie rywalizacji klas w zdobywaniu pucharu Dyrektora Szkoły

Konkursy zaliczane do punktacji w walce o puchar Dyrektora Szkoły w roku 2017/18

  • „Europejski Dzień Języków Obcych – flagi państwowe”
  • „Jesienny bukiet”
  • „Portret koleżanki lub kolegi”
  • „Świąteczna dekoracja klasy”
  • „Choinkowy łańcuch”
  • „Zimowy wystrój klas”
  • „Śniegowe domy”
  • „Najpiękniejsza kartka walentynkowa”
  • „Śmieszne przebranie na pierwszy dzień wiosny”
  • „Wiosenne motyle”
  • „Wesoła postać z emotikonki”
  • „Ozdabiamy owoce i warzywa”

Hasła miesiąca

  • wrzesień – Dobry start w nowy rok szkolny
  • październik – Jestem dobrym uczniem
  • listopad- Pracuję nad swoim zachowaniem
  • grudzień – Jestem gospodarzem klasy i szkoły
  • styczeń – Uczeń semestru
  • luty – Jestem dobrym uczniem
  • marzec – Sport to mój styl życia
  • kwiecień – Wagary to nie sposób na wiosnę
  • maj – Lubię czytać
  • czerwiec – Podsumowanie roku szkolnego

 

Działania Samorządu Uczniowskiego klas młodszych na rok szkolny 2017/2018

 

WRZESIEŃ:

KONKURS – „Lubię Moją Szkołę” – konkurs plastyczny – technika dowolna. (prace do s.28, do 29.09.2017r.)
Jesienne przysmaki – zabawy edukacyjne dla dzieci młodszych, przygotowywanie dań z jesiennych owoców i warzyw. (impreza w s.28   28.09.2017r. od 9.30 do 11.00)

PAŹDZIERNIK:

KONKURS – „Jak dbam o ekologię” – konkurs plastyczny, technika dowolna (do 20.10.2017r.)
Dzień ekologiczny – zabawy edukacyjne związane z ekologią: segregowanie śmieci, dbanie o środowisko naturalne. (s.28, 26.10.2017r. od 9.30 do 11.00)
Wyjście do Centrum Edukacji Ekologicznej (w terminie do ustalenia).

LISTOPAD:

KONKURS – „Moje miasto – Grudziądz” ,konkurs plastyczny, technika dowolna. (prace do s.28, do 24.11.2017r.)
Andrzejki dla najmłodszych – wróżby, konkursy, zabawy (30.11.2017r.)

GRUDZIEŃ:

KONKURS – „Zimowa czapeczka” – ozdabianie, technika dowolna. ( do s.28, do 15.12.2017r.)
Loteria Świąteczna dla maluchów (parter, 12.2017r.)

STYCZEŃ:

KONKURS – Maska karnawałowa, technika dowolna. ( prace do s.28,  do 12.01.2018r.)
Zabawa karnawałowa z konkursami (świetlica, 18.01.2018r.)

LUTY:

KONKURS – „Zimowy przedstawiciel klasy” – ze śniegu,
może mieć ubranko. (
boisko szkolne,  w zależności od śniegu, 02.2018r.)
MARZEC:
KONKURS – „Wiosenny kwiat”- technika przestrzenna. ( do s.28, do 21.03.2018r.)
Prezentacja kwiatów w Pierwszy Dzień Wiosny 21.03.2018r.
Wiosenne zdrowe śniadanie” – wspólnie przygotowujemy zdrowe kanapki, konkursy, zabawy. ( s.28,  22.03.2018r.)

KWIECIEŃ:

KONKURS – „Którą postać z bajek, literatury lubicie najbardziej?” –  technika dowolna. ( do s.28,  do 20.04.2018r.)
Czekoladowy Dzień – jemy i pijemy czekoladę, zabawy, konkursy (świetlica, 26.04.2018r. od.9 30 do 10.30)

MAJ:

KONKURS – „Jak dbasz o swoje zdrowie” – konkurs plastyczny dla klas. ( prace do s.28,  do 22.05.2018r.)
Jestem zdrowy i czysty” – ćwiczenia i konkurencje sportowe, edukacyjne na temat znaczenia sportu w życiu oraz higienicznego stylu życia. (17.05.2018r.  od 9.30 do 11.00)

CZERWIEC:

Owocowy Dzień – wspólne przygotowywanie sałatek owocowych, ozdabianie dań, zabawy i konkursy. ( 13.06.2018r.)
Punkty o „Puchar Dyrektora klas młodszych”
będą przydzielane na podstawie udziału klas
w konkursach zespołowych i indywidualnych na terenie szkoły i poza nią oraz zbierania surowców wtórnych – makulatury i nakrętek.
Punktacja cząstkowa ogłoszona będzie na koniec I semestru i na koniec roku szkolnego na apelu.
Prace uczniów będą umieszczane na parterze w holu głównym szkoły.

Opiekunowie Samorządu klas I-III:

Karolina Tworek, Kamila Bruska